Szerkesztőség
2016.01.05.
A természettudományokat oktató tanárok hamarosan néhány új elemet taníthatnak majd meg a nebulók számára az óráikon. A periódusos rendszer négy „szupernehéz” elemmel bővül az IUPAC döntésének nyomában.
Szerkesztőség
2016.01.02.
A tavalyi év egyik legnagyobb (ha nem A Legnagyobb) teljesítménye a Falcon 9 rakétához köthető....
Szerkesztőség
2016.01.02.
Az orvosok rendszeresen használnak színezőanyagot, hogy kiemeljék az ereket, most azonban...
Szerkesztőség
2015.12.30.
A Gaofen-4 Kína geoszinkronpályán keringő nagy felbontású megfigyelő műholdja, melyet ma...
Szerkesztőség
2015.12.29.
Az új kutatási eredményeknek hála közelebb kerültünk egy lépéssel ahhoz, hogy megértsük,...
Szerkesztőség
2015.12.27.
Valószínüleg már minden a téma iránt kicsit is érdeklődő ember tisztában van azzal, hogy az...
Szerkesztőség
2015.12.23.
Az észak-karolinai Duke Egyetem kutatói szerint az ember evolúciós fejlődésének sebességét nagyban meghatározzák alvási szokásaink. Egészen pontosan nem az a fontos, mennyit alszunk, hanem, hogy hogyan.
Szerkesztőség
2015.12.21.
Az amerikai törvényhozás ezúttal az űrkutatás ügyének javára hozott döntést. A meglepő határozat eredményeként a republikánusok vezérelte kongresszus megígérte, hogy mintegy 19,3 milliárd dollárt fordítanak tudományos célokra a következő évben.
Szerkesztőség
2015.12.20.
A kutatók, olyam mesterséges intelligencia létrehozásán dolgoznak, ami olyan gyorsan képes tanulni, mint az ember. Ennek kulcsát pedig az emberi tanulás módjában látják, melynek újraalkotására és modellezésére számítógépes algoritmust hoztak létre.
Szerkesztőség
2015.12.14.
Az, hogy a gépek ma már tanulnak és fejlesztik magukat, senkit se lep meg. Például egy sakkprogramnál vagy egy arcfelismerő szoftvernél szinte alap elvárás, hogy önfejlesztő legyen. Nem kevésbé fontos ez egy hazugságvizsgáló esetében sem. A Michigan Egyetem kutatói éppen ezért kifejlesztettek egy olyan hazugságvizsgáló programot, mely valós bírósági esetekből képes tanulni.
Szerkesztőség
2015.12.07.
Az emberi agynak kivételesen nagyszerű alakfelismerő-képessége van és jó a komplex vagy épp zavaros adatok értelmezésében is. Ugyanakkor néha csúnyán tévútra tud minket vezetni az érzékelés terén. A Mars a vörös bolygó, kivéve hogy talán mégse.
Szerkesztőség
2015.12.07.
Az antibiotikum-rezisztens baktériumok még mindig nagy problémát jelentenek az orvoslásban. Egy új kötszer prototípus azonban segíthet csökkenteni, mennyi antibiotikumot használnak egy páciensen így csökken az esélye arra, hogy a baktériumok ellenállóvá válnak.