Szerkesztőség
2014.12.12.
Annak ellenére, hogy az Egyesült Államok rendelkezik olyan fegyverrel, mely sérülés nélkül okoz elviselhetetlen fájdalmat, sosem került még ilyen eszköz korábban bevetésre. Ez azonban egyáltalán nem akadályozza Kínát abban, hogy saját „fájdalom pisztolyt” fejlesszen, melyet az ország nagyon is szeretne élesben is alkalmazni.
Szerkesztőség
2014.12.04.
Az eszköz, mely a világ legöregebb számítógépe (természetesen analóg) címet viseli, nem más mint az Antikythera mechanizmus. A különös régészeti leletről azonban a behatóbb vizsgálatok kiderítették, hogy még régebbi, mint amilyen idősnek a tudósok először gondolták.
Szerkesztőség
2014.11.29.
A Pizza Hut újdonsága ezúttal nem egy igazi olaszos tésztakülönlegesség, hanem egy olyan étlap, mely a szemmozgásodból képes megállapítani, hogy milyen feltétekre vágysz még mielőtt a döntés megszületne a fejedben. Hagynád, hogy a tudatalattid döntsön helyetted?
Szerkesztőség
2014.11.26.
Az OK Go külölges tervekkel állt elő, ami legújabb albumuk kiadását illeti. Míg a legtöbb együttes mp3-ban, esetleg CD-n, urambocsá bakeliten bocsátja ki lemezeit, addig a csapat valami egészen újszerű dolgot talált ki. Ha már hallottad a zenéjüket, akkor tudhatod, hogy a fiúk amúgy is szeretik egy kicsit furcsára... khm... különlegesre venni a figurát, ám olyat még nem hallott a világ, hogy valaki DNS-kódolva adna ki zenét.
Szerkesztőség
2014.11.20.
Az elmúlt napok tudományos őrülete egyértelműen a Philae üstökösre szállása volt, ám ha ez a dolog annyira nem érintett meg, akkor is van hírünk a számodra. A NASA kutatóinak egyik teleszkópja sikeresen felvételeket készített egy születőben lévő naprendszerről, mely elegendő idő elteltével akár nagyon hasonló is lehet a miénkhez.
Szerkesztőség
2014.11.17.
Láttunk már korábban ultraerős mesterséges izmokat és furcsa, gumiszerű motorhajtotta technológiákat, ám most a Cambridge-i Egyetem kutatói egy egészen új szintre léptek. Fejlesztésük lényegében az első olyan „izom”, mely valójában sima műanyagból készül, mégis képes emlékezni a mozdulatokra és megtanulni őket.
Szerkesztőség
2014.11.16.
Miért és hogyan működik a Bézier-görbe? Ha megélhetésszerűen foglalkozol vektorgrafikus alkotásokkal – vagy a későbbiekben szeretnél ilyesmivel dolgozni – akkor nem árt, ha behatóan ismered a témát.
Szerkesztőség
2014.11.13.
A Boston Dynamics ismert robotja, Atlas ismét visszatért. A 150 kilogrammot, azaz 330 fontot nyomó monstrum ezúttal új algoritmusának köszönhető egy lábon való egyensúlyozásával kápráztatja el mindazokat, akiket elbűvöl a robot technológia fejlődése.
Szerkesztőség
2014.11.10.
Ismerős azaz érzés amikor mintha a levegő kicsit hűvösebb lenne és mintha valaki állandóan téged figyelve a hátad mögött sompolyogna? Az angolul "feeling of presence"-nek avagy röviden FoP-nak, azaz a jelenlét érzésének elnevezett jelenségnek nagyon is van tudományos magyarázata, melynek semmi köze sincs a paranormális tevékenységekhez.
Szerkesztőség
2014.11.10.
Az Arduino legújabb szenzorai segítségével a balerinák cipőjük mozdulataival rajzolhatnak a levegőbe. A művészi találmány nem csak szépséges táncképek alapjául szolgál, de később akár a finom mozgások otatásban is szerepet kaphat.
Szerkesztőség
2014.11.04.
A forgalom folyamatos hangja épp elég zajos magában, ám emellett egy olyan típusú hangot is kibocsát, mely az emberi fül számára nem érzékelhető: ez a szeizmikus zaj, mely a talaj vibrálásából áll. Ilyet adnak ki az autók, kamionok, vonatok, sőt a repülők is útjuk során, ám ezt eddig szinte senki sem tanulmányozta. A hangsúlyos rész, hogy „eddig”.
Szerkesztőség
2014.11.02.
Egy különös kutatási projektről lesz most szó, melynek során a tudósok viselhető, azaz kutyára szerelhető szenzorok segítségével igyekeznek jobban megérteni hűséges, négylábú társaikat. Az eredmények a kommunikáció javulásáról tanúskodnak.