Lehetséges, hogy Elon Musk szeretné megoldani a távoli helyek internet elérését egyes tengerszint felett roppant magasra helyezett eszközökkel, ám nem ő az egyetlen, aki dolgozik a problémán. A Google-nek is van egy már 2013 óta fejlesztés alatt álló ötlete, a Project Loon, mely hamarosan új szakaszba léphet.
Mivel nagyon sok különböző kisebb és nagyobb vállalat rukkolt elő mindenféle hordható eszközzel az idei CES során, ezért nehéz kedvenceket választani. Előzőleg már bemutattuk favorit fitnesz tevékenységkövető eszközünket, ám nem mehetünk el szó nélküli az ArmStrip mellett sem, mely az Engadget oldalán a legjobb kedezményezés címet érdemelte ki.
A CES showműsorából idén sem hiányozhattak a tévék, melyekből idén már nem a 3D-s volt szenzáció, hanem a 4K, mely készülékek a főcsarnok minden oldaláról mosolyogtak az érkezőkre. Az óriási készülékek közül nem egyszerű favoritot választani, ám a mi tetszésünket az LG Art Slim OLED TV-je nyerte el.
Ahogy az várható volt a fitnesz és egészség kategória szinte teljesen fedi a hordható eszközökét, legalábbis ami a CES ideje alatt bemutatott eszközöket illeti. Mit választanánk, ha két kategória legjobbját keresnénk? Kedvencünk a Bragi The Dash nevű füldugója, mely egyszerre hordható és kiváló sporteszköz is egyben.
Már egy ideje a média figyelemmel követi a Kuratas elnevezésű mechanikus öltözetet, mely lényegében egy csaknem négymétes tisztelgés az animék előtt. A robotruha különlegessége, hogy tulajdonosa akár utazhat is benne. Az évek óta készülő csoda pedig mos5t végre megvásárolható az Amazonon... egymillió dollárért, Japán Kiotó körüli régiójában.
Az utóbbi időben a nőknek szánt eszközök egyenlőek többnyire valami gagyival vagy egy szokványos eszköz pinkszínű, Swarovski-köves kiadásával. Végre azonban néha előfodulnak hasznos és praktikus holmik is, mely kategóriába tartozik szerintünk a Bellabeat Leaf nevű találmánya.
A Microsoft kiadta az első nagyobb szoftveres frissítést Microsoft Band elevezésű sportteljesítményt mérő csuklópántja számára, melynek egyik legfontosabb pontja, hogy innentől gyakorlataid során kaphatsz visszajelzést az eszköztől.
A 360 fokos piac lassan felrobbanni látszik a VR headseteknek köszönhetően, mint az Oculus Rift. Míg egyre több kamera képes minden irányban rögzíteni, addig az ilyen videók nézéséhez is fejlődnek a lehetőségek, így például nem kell feltétlenül egy headsetbe gyömöszölni az arcodat vagy megalkudni a sík képernyőkkel, amikor új, dinamikus lejátszási lehetőségek is vannak.
A síelés egyik nagy öröme a technikád fokozatos fejlesztése. Sajnálatos módon azonban ennek gyakorta része egy roppant drága magánkurzus, mely az esetek jelentős részében nem is a sípályán történik. Itt van azonban a Snowcookie, ami akár már azonnal a lejtőn irányt mutathat a fejlődés fele.
Amennyiben nincs olyan biztos kezed, mint egy szívsebésznek, akkor tudod, hogy nem egyszerű dolog okostelefonoddal vagy éppen GoPro kameráddal tökéletesen stabil felvételeket készíteni. Ezen néhány Red Bull vagy kávé akár még sokat is ronthat. Szerencsére a Tiffennek van megoldása.
Észak-Koreának bizony van saját asztali operációs rendszere is, melynek legújabb változata a Red Star 3.0 nemrégiben online kiszivárgott. Végre láthatjuk mi lesz abból, ha valakik szinte teljes izolációban próbálnak meg OS-t írni.
Miért visz egy cég egy gyönyörű okosórát a CES-re, hogy aztán ne rendezzen neki nagyszabású bemutatót? Ezt a kérdést szívesen feltennénk az LG-nek és az Audinak, miután az Android Central gyakorlatilag lebuktatta a CES-re elvitt, ám nem kiállított fantasztikus okosórájukat.