A Cnet újságírója a tajpeji Computex kiállításon bukkant rá az idei év egyik legfurcsább fejlesztésére.
Hiába vásárolnak manapság sokan fitneszbérletet, nem mindig van kedvük, hogy el is menjenek az edzőterembe. Ezen hivatott segíteni az egyfajta személyi edzőként is funkcionáló okoseszköz, amely a nem túl fantáziadús Mirror (azaz tükör) nevet kapta.
A V2X technológia kiküszöbölné, hogy az autók feleslegesen várakozzanak a lámpánál. A Vehicle-to-Infrastructure a jármű és a közlekedési infrastruktúra elemei közti kommunikációt teremti meg.
Most már nem csak Hófehérke mostohája beszélgethet a tükrével. A különféle okoseszközök célja általában a felhasználók életének megkönnyítése. A Novera más szemszögből közelíti meg ezt a célkitűzést, és fejlesztésük pozitív mondatokkal szeretné növelni a felhasználók önbizalmát.
Nem véletlenül, hiszen a Big Bang Meca-10 P2P a – most egyébként éppen árfolyamzuhanással küzdő – kriptovaluta tizedik születésnapjára készült.
A bútor rendszerébe a Google virtuális asszisztensét is beépítették a tervezők. Különlegessége még, hogy képes kapcsolódni az otthon többi intelligens készülékéhez.
Az amerikai Ember – angolul parázs nevű – cég már 2010 óta igyekszik hozzájárulni a reggeli kávézás kényelméhez a különböző hőtartó termékeivel. Az újabb fejlesztések során természetesen a társaság is nyitott az okostechnológia felé.
A Marc Jacobs neve alatt futó márka csatlakoztatott órával is gyarapította kínálatát.
A Vodafone intelligens lopásgátlóval szerelte fel a Zemo elektromos kerékpárokat. Októbertől kilenc új modell kerül piacra, amelyekben már vázba épített IoT SIM is található.
A divatiparban nehéz újat mutatni, a francia tervezőnek, Aurélie Fontan-nak mégis sikerült: megalkotta az első olyan kapszula kollekciót, amelyet kizárólag okostelefon segítségével tervezett meg és gyártott le.
Az okosváros koncepció részét jelentik a napelemes fák, amelyek nemcsak árnyékot, de internetet is adnak, valamint besegítenek a telefontöltésben is.
A Tokiói Egyetem JSK laborjának kutatói kifejlesztettek egy ún. sárkánydrónt, amely több apró drónból áll, és képes repülés közben átalakulni – közölte a világ legnagyobb mérnöki szervezetének számító IEEE.