Szerkesztőség
2015.06.19.
Köszönhetően Elza fagyos erejének az előrehaladott technológiának, az MIT tudósainak sikerült néhány molekulát 500 nanokelvin hőmérsékletre hűteni (ami már igazán közel jár az abszolút nullához), majd megfigyelni a történéseket.
Szerkesztőség
2015.06.19.
Hét hónapnyi nem egészen önként megkezdett, mély alvást követően az üstökösön landolt egység, a Philae végre felébredt. Az Európai Űrügynökség rövid időre sikeresen felvette a kapcsolatot Philae-vel, így számos adat érkezhetett haza.
Szerkesztőség
2015.06.19.
A természet hatalmas inspiráló erő a tudomány számára. Nincs ez másként akkor se, amikor a tudósok az öngyógyító robotok technológiai kivitelezésén gondolkodnak, melyre lehetséges megoldást kínálnak a tenger különös lényei, a medúzák.
Szerkesztőség
2015.06.17.
Ennyi volt tehát. Az oldal hosszan követte a LightSail projekt eseményeit, mely történetnek most a Föld atmoszférájába lépve lángokba borulva lett vége. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a kutatók csődöt mondtak volna.
Szerkesztőség
2015.06.10.
Egy sor számítógépes probléma, akkumeghibásodás és egyéb nehézségek után tűnhetett csak igazán édesnek a földi csapat számára az a pillanat, amikor a LightSail végre visszaküldött egy fotót teljes diadalmas pompájában kibontott vitorláiról.
Szerkesztőség
2015.06.08.
A Planetary Society LightSail űrhajója ismét valahogy kikecmergett a csávából – a földi csapatok újfent képesek kommunikálni a Carl Sagan által inspirált egységgel, mely mostanra teljes pompájában csillogtatja vitrláit a napfényben.
Szerkesztőség
2015.06.07.
Sajnálatos módon a LightSail űrhajóval való kapcsolat helyreállításával mégsem történt meg az a csoda, mint amiben alkotói reménykedtek. A vitorlás ismét elveszett a sötétségben.
Szerkesztőség
2015.06.04.
A Monterey Bay Aquarium Kutató Intézetének robotizált, vízalatti vizsgálatokra alkalmassá tett egységeinek segítségével sikerült rálelni Földünk egyik legjobban rejtett természeti kincsére. A két robot igazán alapos munkát végzett a kutatásban.
Szerkesztőség
2015.06.04.
Azt kérdezed, mi ez a kerek dolog a cikkhez tartozó képen? Ez kérlek, a Nagy Hadronütköztető, mely a részecske fizika tudományát segítve kezdi meg újra működését.
Szerkesztőség
2015.05.31.
Ha eddig tűkön ülve vártad, hogy mi lesz a LightSail sorsa, akkor végre lazíthatsz. A napenergiával működő egység ismét felvette a kapcsolatot a Földdel és úgy látszik, lassan minden rendeződik.
Szerkesztőség
2015.05.29.
Az MIT tudósai éveket töltöttek azzal, hogy a Cheetah, azaz Gepárd robotot igazi hatékony és ügyes futóvá tegyék, ám azt követően sem álltak le, hogy ez sikerült nekik. A kivételesen mozgékony négylábú alkotás most ugrálni tanul.
Szerkesztőség
2015.05.25.
A NASA CloudSat egységének sikerült lencsevégre kapnia egy négyes kategóriájú tájfun közepét, ami az ügynökség szerint akkora teljesítmény, mint golfozóként egy ütésből eltalálni a lyukat.