Jump to content

Franciaország és Kína közös óceáni klímakutatásba kezd

2017. 10. 22. 17:17

Franciaország és Kína egyaránt kulcsszereplője annak a párizsi éghajlatvédelmi egyezménynek, amit az Egyesült Államok épp elhagyni készül. Ennek az egyezménynek a nyomán, e két ország jövőre egy közös éghajlatfigyelő műholdat indít útnak.

A nem túl elegáns nevet viselő, de annál hasznosabb munkára szánt CFOSAT (China-France Oceanography Satellite) hamarosan munkához lát. A műhold a hurrikánok és ciklonok előrejelzésében, valamint a klímaváltozással kapcsolatos kutatások előmozdításában tölt majd be fontos szerepet. A szatellit két radarjával képes lesz tanulmányozni a szél erősségét és irányát épp úgy, ahogyan az óceáni  hullámok hosszát és irányát is.

A CFOSAT elsődleges feladata, hogy jobb és pontosabb előrejelzések születhessenek az általa mért adatok segítségével.  Ezen kívül a szatellit által mért adatok segítségére lesznek a klímaváltozást kutató és modellező tudósoknak. A szakemberek úgy vélik, hogy a CFOSAT segíthet pontosabb előrejelzéseket adni a klímaváltozásról, amiknek bírtokában jobb megelőző stratégiák lesznek kidolgozhatók.

A 650 kilógrammos műhold kilövését jövőre tervezik és a kínai „Long March” program részekén fog megvalósulni.

(Forrás: engadget.com Kép forrása: pixabay.com)