Jump to content

Életre utaló nyomokat akar keresni a NASA a Jupiter egy holdján

2017. 02. 12. 11:02

Még 2016. júniusában a NASA megbízásából 21 tudós elkezdett tervezni egy leszállóegységet, amely a Jupiter Európa nevű holdjának felszínén landolhatna, hogy az élet nyomai után kutathasson.

Közel 8 hónapnyi tervezgetés után a tudósok végre elkészültek feladatukkal és továbbították munkájuk gyümölcsét a NASA felé. Ahogy az a fenti képen is látszik, egy dobozforma egység mellett tették le a voksuk.

A küldetés, amelyre ez a szerkezet indul akár történelmi jelentőségű felfedezést is tehet. A tudósok úgy vélik, hogy az Európa jeges felszíne alatt sósvízi óceánok rejtőznek. Azt is gondolják, hogy ezen óceánok sziklákkal és szilikátos tengerfenékkel rendelkeznek. Ha ez igaz, akkor az élet létrejöttéhez szükséges körülmények állnának rendelkezésre. Az egyetlen olya bolygó, amely a mi bolygónkéhoz hasonló tengerfenékkel rendelkezik az a Szaturnusz Enceladus nevű holdja. Az Európa ideális világ lehet, ha földönkívüli életformák nyomai után akarunk kutatni.

Nem mostanában fogjuk ezt a leszállóegységet akcióban látni. Még előtte rengeteget kell tanulnunk az Európa felszínéről és arról, hogy milyen körülményeket kell túlélnie rajta egy felderítő egységnek. Legközelebb 2020-ban indul küldetés az Európa felé. Akárhogy is, ez lesz az első küldetés a 70-es évek marsi Viking programja óta, amely kifejezetten az élet nyomainak kutatására indul.

(Forrás: nasa.gov Kép forrása: nasa.gov)