A klónozásban a következő lépést nem más jelenti, illetve jelentette, mint hogy főemlőst klónozzanak a kutatók. Ennek a lépésnek a megtételére nem rég sor is került kínai kutatók által, akik két Macaca fascicularis, azaz közönséges makákó klónt hoztak létre. A két klón a Csung Csung és a Hua Hua nevet kapta, és ugyanazzal a sejtmag transzfer (SCNT) eljárással hozták őket létre, mint a világ első klónozott emlősét, Dolly-t.
A folyamat így sem volt egyszerű. A kutatóknak 127 petesejtre és 79 embrióra volt szüksége ezekhez az eredményekhez, illetve a kutatóknak továbbra is szüksége volt magzati sejtekre, hogy működjön a dolog.
A próbálkozások nyomán megszületett két kicsi makákó minden jel szerint teljesen egészséges, így semmi akadálya, hogy a kutatók tovább folytathassák a munkájuk. Még az idén több klónozással létrehozott főemlősre számíthatunk.
Néhányan úgy vélik, hogy ezzel már végzetesen közel kerültünk az emberi klónozáshoz, amelynek beláthatatlan következményei lehetnek világunkra, míg mások a klinikai és gyógyszeripari kutatások szempontjából rendkívüli lehetőségként tekintenek a mostani eredményekre.