Az egyedülálló 3D-nyomtatott hidat az Eidhoven Egyetemnek köszönheti a világ és Gemert városa. A 26 láb hosszú híd három hónapig készült és 800 elemből rakták össze, de végül elkészült és ha beszélni tudna, akkor minden bizonnyal elmondaná, hogy már alig várja, hogy kerékpárosok százai tekerjenek át rajta minden nap.
A kutatók egy speciális 3D-s nyomtatási technológiát dolgoztak ki a híd elemeinek létrehozásához, amely megerősített acélkábeleket használ, hogy egy nagy teherbírású betont hozzon létre. Miután a híd elkészült egy 5 tonnás súlyt helyeztek el rajta a teherbírásának tesztelése végett. A kutatók fáradozásai végül megtérült. Miközben még biztosan javítanak majd a módszeren, de az már most is elmondható, hogy az általuk létrehozott technológiával nagyobb struktúrák kiépítése is lehetséges.
A 3D-nyomtatott betonnal való építkezésnek számos előnye van a hagyományos módszerekkel szemben. A legfőbb például, hogy viszonylag könnyen, bármilyen formájú elemet elő lehet állítani. Ráadásként ez a módszer még környezetkímélőbb is, hiszen pontosan annyi anyagot használ fel, amennyire szükség van, így elkerülve a cement pazarlását.