Japán kutatók egy olyan módszert dolgoztak ki a sérült szívsejtek helyreállítására, amely a bőrünk növekedésért felelős sejteket használja fel. Ez elméletileg azért lenne praktikus, mert a saját bőrsejtjeink genetikailag tökéletes donornak számítanak. A speciális eljárással kivont és aztán a szívbe injekciózott sejtek képesek a sérült szöveteket pótolni és ezáltal segíteni kedvenc szervünknek pumpálni bennünk az éltető folyadékot.
Ez lenne az elképzelés, de a majmokon végzett tesztek még messze nem mutatnak tökéletes eredményt. A sejtek a sérült szövetek csak 16%-át voltak képesek pótolni, ráadásul a tesztalanyoknak továbbra is gyógyszereket kellett adni, hogy megakadályozzák a sejtek kilökődését (holott elméletileg ennek a technikának köszönhetően erre nem lenne szükség). Kísérő tünetként szabálytalan szívverés is jelenkezet, bár ez valószínűleg csak átmeneti jelenségként.
Mindezek ellenére, ha a csapat tökéletesíteni tudja az eljárást, akkor a szívrohamot elszenvedő betegek felépülési ideje hatalmasat javulhat.