Kérem szépen, nem mást, mint egy „élő” robotot. A Harvard Egyetem kutatócsapata fejlesztette ki ezt a csodának számító bionikus, rugalmas és apró rájaszerű, úszkáló valamit.
Ez a kis rája robot négy különálló rétegből készült: Az első a testét megformáló szilikon. A második a vázszerkezetét adó arany, amire jött a második réteg szilikon, hogy leszigetelje a vázszerkezetet, majd végül 200 000 genetikailag módosított patkányszív sejt. Ezeket a sejteket úgy módosították, hogy a fény egy specifikus hullámhosszára reagáljanak. Amikor ezt megteszik, akkor a robot elkezd úszkálni, pont úgy, mint egy kis rája Ráadásként ez a különös „életforma” automatikusan követi a fény forrását, ezzel lehetővé téve a távirányítását.
A teremtmény még egyelőre képtelen túlélni a labor körülményein kívül és ha tudna is akkor is egy speciális folyadékra van szüksége, hogy a patkány sejtjei túléljenek, ezeket ugyanis immunrendszer hiányában rögtön megtámadnák a baktériumok. A kutatók azt remélik, hogy a technológia továbbfejlesztése végül akár génmanipulációval készült teljes szívek létrehozását is lehetővé tehetik majd.