Jump to content

GE kutatói feltalálták a hétdimenziós szív-szkennert

2015. 12. 03. 14:00

Egy hagyományos MRI készüléknek 45 percre van szüksége, hogy nagyfelbontású képeket készítsen belső szerveinkről. Egy szívroham esetén ez borzasztóan sok időveszteség a beteg számára. A GE kutatói által kifejlesztett új szkenner technológia nem csak a vizsgálathoz szükséges időt faragja le, de ráadásul eddig soha nem látott részletességű és közel valós idejű videót készít szívünkről.

A ViosWorks MRI szoftverének algoritmusa 7 (3 térbeli, 1 időbeli és 3 sebességi irány szerinti) dimenzióban ad képet a szív működéséről. Ráadásul mindezen információk rögzítésére elegendő számára 10-15 perc. Az új technológia segít az orvosoknak felismerni a sérült szöveteket, melyek megakadályozhatják a véráramlást és később akár szívrohamhoz is vezethetnek. Ugyanakkor hatalmas előnyt biztosíthat a sebészek számára is, akik teljes képet kapnak az új MRI technológia segítségével az operálandó területről mielőtt még bármilyen beavatkozást megkezdtek volna a páciensen. A legjobb pedig az egészben, hogy a pácienseknek nem kell visszatartani a lélegezetük míg az MRI dolgozik.

A GE nemrég mutatta be az új technológiát Radiological Society of North America (RSNA) chicagói konferenciáján, de a kereskedelmi forgalomban való megjelenésre még várni kell.

Forrás és fotó: engadget.com
Írta: Szokolai József