A Wall Street Journal forrásai azt állítják, hogy a Samsung mobile vezére, DJ Koh úgy gondolata, hogy elég bizonyíték áll a rendelkezésükre (egy akkumulátor ellátótól való visszajelzés), hogy belevágjanak egy gyorsított visszahívásba. Azt gondolta, hogy helyesen cselekszik és talán így is volt, de a bizonyítékok nem voltak teljesek. Mindenesetre a cég nem akarta az embereket kételyek között hagyni a telefonjuk biztonságát illetően, ezért annak ellenére, hogy kétséges volt a helyzet komolysága (több tüzeset gyanúsan kamunak tűnt) meghozták ezt a kemény döntést. Koh nem volt egyedül a véleményével. A cég örököse és alelnöke Lee Jae-yong szintén a gyors visszahívás mellett tette le a voksát.
A helyzet az, hogy bár a mai napig nem tudni biztosan, hogy végül is mi okozta a Note 7 diszfunkcióját, de annyi már biztos, hogy Koh és Lee osztozik a felelősségen a visszahívások miatt, amik a telefon végéhez vezettek. Két potenciálisan rossz helyzet közül nehéz előre a kisebbik rosszat választani az biztos. A Samsung ezzel a lépésével ráadásul nagy nyomást helyezett az olyan viszonteladókra, mint a Verizon.
Történt, ami történt, most a Samsungnak szembe kell néznie a következményekkel. A cég nem elég, hogy milliárdokat bukott már az értékéből, de még hosszú ideig kihatással lesz az egész Note 7 fiaskó a reputációjukra is. Ráadásul az egész balhé miatt a Galaxy S8 fejlesztése is csúszhat két hetet. Ez talán nem hangzik vészesnek, de ha a cég nem fér bele a tervezett megjelenési időintervallumba, akkor komoly reprezentativitási lehetőségektől eshet el. Február-március tájékán esedékes a következő MWC (Mobile World Congress), addigra el kéne készülnie a cégnek a következő termékükkel és aztán még valahogy el is kéne adni. Valami olyannal kell előrukkolnia a Samsungnak az S8 készülékkel, ami képes megmutatni, hogy ismét a régiek és még mindig képesek szuper okostelefonokat gyártani a biztonsági kockázat legkisebb gyanúja nélkül.