Jump to content

Képezzünk robotokat a virtuális valóságban az OpenAI rendszerével

2017. 05. 29. 18:09

Az OpenAI új rendszere lehetővé teszi, hogy a szolgálatunkba álló robotok teljes betanítási folyamatát a virtuális térben zavarjuk le, ráadásul nem is kell nekik mindent külön megmutatnunk.

Egy új robot programozási procedúrát mutatott be Elon Musk mesterséges intelligenciával foglalkozó platformja, az OpenAI. Elég egyszer, egyetlen szituációval és csak a virtuális térben demonstrálnunk a robotnak, hogy hogyan végezzen el egy feladatot és utána teljes mértékben képes lesz megoldani azt valós körülmények között, még akkor is, ha eltérő körülmények között kell azt végrehajtania.

A rendszer két neurális hálózatra épül. Az egyik a kamera képét veszi (vision network), hogy meghatározza a tárgyak robothoz viszonyított térbeli pozícióját – de ennek a mikéntjét csak egy sor szimulációból vett kép alapján sajátíthatta csak el, ami azt jelenti, hogy még azelőtt megtanulta, hogy hogyan lépjen interakcióba a valós világ elemeivel, mielőtt láthatta volna azt a valós világban. A második (imitation network) feladata, hogy utánozza a demonstrátor által bemutatott feladatokat a virtuális szimulációban rögzített anyag alapján.

Ez a robot programozó rendszer momentán csak egy prototípus, viszont te atya ég, hogy ebbe micsoda potenciál van már most. Komplex feladatokat taníthatunk meg a robotoknak, anélkül, hogy azt előtte bármilyen valós környezetben bemutatnánk nekik és ők mégis képesek lesznek azt végrehajtani a valós világban. Ez a technológia tuti jól jönne a fukusimai erőmű eltakarításánál.

(Forrás: OpenAI Kép forrása: OpenAI)