
Nem lehetetlen, hogy felmerült már bennük a kérdés, hogy vajon miért kell hónapokat várni egy-egy zenei album bakelites változatára. Ez nem feltétlen azért van, mert valami nagy összeesküvés bújuk meg a háttérben, csupán az esetek nagy részében az évtizedes gyártási technológia, amivel ezek a lemezek készülnek, nem tud lépést tartani az egyre fokozódó elvárásokkal. Szerencsére fellélegezhetnek a kortalan formátum rajongói, mert már van megoldás. A Viryl Technologies új lemeznyomó rendszeréről van szó, a WarmTone-ról, ami képes lehet a bakelit generációt átmenteni a modern korba.
A WarmTone rendszere fejlesztései a modern mérnöki tudomány gyümölcsei. Sokkal megbízhatóbb, ha a korongok készítéséről van szó. Az anyagmozgatástól a vágáson át a gyártás egész folyamata sokkal tervezhetőbb és nyomon követhetőbb. Egy rakás szenzor figyeli a motorokat, a hőmérsékletet a nyomás időzítését és minden fontos tényezőt, hogy a vállalatok azonnal közbe tudjanak avatkozni, ha valami probléma adódik.
Logikusan, a felhasználói felület is fel lett turbózva. Érintőképernyők segítik irányítani a présgépeket a helyszínen, de a dolgozók bármikor ellenőrizhetik a masinák állapotát a távolból a számítógépükről vagy a telefonjukról.
Jelenleg egyetlen egy ilyen rendszer üzemel Dallasban. A WarmTone se képes csodát tenni. Így is kell 8-10 hét a folyamathoz, hogy a PVC-ből valami hallgatható váljék. Az új technológia elterjedése se történik meg egyik napról a másikra ezt biztosra vehetjük, mégis ez egy komoly lehetőség, hogy a bakelitek gyártását napjainkban is fenntartható szintre emeljük. Nézzük csak meg alább, hogy hogyan is történik a csoda.