
A képernyőmegosztás hasznos és produktív dolog alapból is. Könnyen és gyorsan tudunk információt megosztani, cserélni a kollégákkal. Ha például elakadunk egy kódnál és szeretnénk, hogy egy munkatársunk is ránézzen, akkor bumm, képernyőmegosztás és már lehet is közösen agyalni azon, hogy hol lehet a gond. Ami ennél is hasznosabb lenne, ha nem csak nézelődni lehetne, hanem könnyedén, egyik pillanatról a másikra átadni a teljes irányítást, azaz a kedves kolléga akár saját maga is beleírhatná a változtatást a kódunkba. Ez elsőre talán ijesztően hangzik, mármint ki szeretné átadni a gépe felett a teljes irányítást valaki másnak, de az igazság az, hogy számos esetben kaporra jöhet, ha a rendszergazdának nem kell 5-percenként körbe szaladnia az épületet. Ráadásul arra is van lehetőség, hogy minden résztvevő saját kurzorral matasson a képernyőn és egyszerre tudnak gépelni is. Ráadásul az egész „varázslat” az interneten keresztül működik, így a résztvevők gyakorlatilag bárhonnan behívhatok, ha pedig meguntuk a mókát vagy már nincs többé szükségünk külső segítségre, akkor egyetlen kattintással megszabadulhatunk a „vendégeinktől”.
Tegyük hozzá ez annyira már nem újdonság. a Facebbok nemrégiben maga is hozzáadta a képernyőmegosztást a Workplace asztali alkalmazásához, szóval a Slack egy kicsit késve csatlakozott ehhez a partihoz. Igaz, a Workplace még mindig limtált béta fázisban van, így nincs olyan felhasználói bázisa, mint amilyen a Slack-nek.
Ha eddig csak arra használtuk volna az alkalmazást, hogy privát csatornán keresztül beszélgessünk a barátainkkal, kollégáinkkal, akkor az továbbra is menni fog, de az új funkciók eléréséhez, mint amilyen a képernyőmegosztás, már előfizetés szükséges.