
Az MIT Számítástechnikai és Mesterséges Intelligencia Laboratóriumának (CSAIL) egy csapata fejlesztett is egy flottányi ilyen kütyüt. Képzeljünk el önvezérlő drónokat rotorral és kerekekkel, valamint képességgel a különféle földi akadályok elkerülésére és akkor pontosan látni is fogjuk magunk előtt, hogy miről is lenne itt szó. A gépeket a jövőben arra szeretnék használni, hogy a katasztrófával sújtotta övezetekben önállóan elnavigálva túlélők után kutassanak.
A csapat új drónjai az előző „repülő majom” robotjukon alapszik, ami képes volt repülni és megkapaszkodni vagy elrugaszkodni a különféle felületeken. Az új gépek nem ilyen mókásak, viszont kaptak egy saját útvonaltervező algoritmus, hogy biztosan ne ütközzenek össze se egymással, se egyéb akadállyal. Továbbá a scapat két apró motort és kerekeket szerelt minden egyes drón aljára. A tesztek során azt tapasztalták, hogy a hozzáadott új komponensek 14%-kal csökkentették a drónok maximális repülési távolságát a plusz súly miatt. Ez azt jelenti, hogy a gép még mindig képes 300 láb magasba emelkedni, a veszteséget pedig ellensúlyozza, hogy a hatékonyabb vezérléssel kevesebb energiát fogyasztanak.
A csapat úgy véli, hogy az általuk kifejlesztett drónok, akár egy új megközelítést is jelenthetnek a repülő autók létrehozásához. Az alábbi videóban láthatjuk működés közben a projekt eredményét. Tényleg olyan, mintha miniatűr repülő autók cikáznának fel-alá.