
Igazából inkább, azaz érdekes, hogy mit nem kapunk meg ezért a pénzért. Első ránézésre a PlayStation VR fejes meglepően olcsónak tűnhet a konkurens eszközökhöz képest. Az Oculus Rift például 599 euróért lett beharangozva, még a HTC Vive esetében mindjárt 899 eurótól indul a legombolódás. Ha úgy érezzük, hogy valami itt nem stimmel akkor igazunk lesz.
A Sony PlayStation VR esetében nem kapunk hozzá kontrollert (Oculus Rift-hez se, de a HTC Vive-hoz már igen), se PlayStation kamerát, ami elengedhetetlen lenne ahhoz, hogy a rendszer képes legyen követni a mozgásunkat. Ezeket úgy tűnik még meg kell hozzá vásárolni magunknak.
A PS VR, leánykori nevén Project Morpheus, a Sony válasza a konkurens virtuális valóság eszközeire. A PlayStation exkluzív hardver alapvetően jó kis vásárlótáborra számíthat tekintve, hogy 36 millió PS4-et adtak el a konzol 2013-as megjelenése óta. Az is igaz, hogy már most 230 fejlesztő készít tartalmakat PS VR-hoz, tudtuk meg Andrew House a Sony Computer Entertainment vezérigazgatójának nyilatkozatából. Durván 50 kész játék fog érkezni a PS VR megjelenésével együtt, ami biztatóan hangzik. Egészen biztosan sikeres termékről beszélünk, mégis ha összehasonlítjuk a konkurens cégek eszközeivel, akkor már nem is annyira csodálkozunk miért is ennyivel olcsóbb ez a csomag, mint a többi gyártóé.
A végfelhasználói verziója a PS VR-nak rendelkezni fog egy OLED kijelzővel, 5,7 inch képernyővel 1920x1080 felbontásra lesz képes, 360 fokos követéssel és kevesebb, mint 18 milliszekundumos késleltetéssel. Plusz támogatja a 3D hangokat is.