A cég meggyőződése szerint az okosórák olyan adatokat gyűjtenek, mint viselőjük szívritmusa, így minden bizonnyal sokakat érdekel majd ezeknek az információknak a védelme. A vezérigazgató, Brian Krzanich elmondta, hogy úgy gondolja, egy olyan eszközt, mely a hálózatodhoz hozzáfér, érdemes idővel megvédened.
Noha sokan furcsán néznek egy hagyományos antivírus app ötletére, mely a csuklódon csücsülve kérdezi meg, hogy szeretnéd-e, hogy átvizsgálja okosórád tartalmát malware-ek után kutatva, mégis nem árt számításba venni, hogy a készülék a telefonoddal is kapcsolatban van, sőt egyes daraboknak saját SIM-kártyájuk van, így a hackerek tevékenységének itt is következményei lehetnek.
Ahelyett azonban, hogy különálló alkalmazások készülnének, lehetséges, hogy jobb megoldás lenne az okosóra platformok, mint az Android Wear és a WebOS, fejlesztői számára elgondolkodni azon, hogy magasabb szintű biztonsági intézkedéseket tegyenek az órák védelmében, így a tulajdonosoknak nem kéne aggódniuk adataik kiszivárogtatása miatt.
Forrás: thenextweb.comFotó: gizmag.com és sonymobile.com
Írta: Ambróz Nóra