
A történet ott kezdődött, hogy hét ember keresetet indított, azt állítva, hogy Trump megsérti az első módsítást azzal, hogy korlátozza a fiókjához való hozzáférést. Most, a Knight First Amendment Institute, A Columbia Egyetem egy csoportja segített tisztázni a helyzetet, bejelentve, hogy mindkét fél hivatalos jogi nyilatkozatot nyújtott be, amelyben egyetértenek tények egész sorával. Ebben a nyilatkozatban a Fehér Ház kijelentette, hogy nem vitatja a felperesek állításait.
A dokumentum még fel is sorolja azokat a tweeteket, amelyeknél blokkolták a felpereseket. Például az egyik ilyen esetben az egyik felperes azt válaszolta, hogy „Az igazat megvallva nem nyerted meg a WH-t: Oroszország nyerte meg neked”. Így már mindjárt érhető, miért kapta az illető a tiltás, de az már kevésbé, hogy miért nem próbálja a Fehér Ház legalább tagadni a dolgot?
Egyrészt mert hazudni csúnya és büntetendő dolog, másfelől meg azért, mert ők inkább azzal érvelnek, hogy a @RealDonaldTrump egy személyes fiók, amire a felperesek első módosításra való hivatkozása nem érvényes. Az egész különösen mókás, ha hozzá tesszük, hogy a Twitter pont azzal magyarázta a minap, hogy miért nem távolítja el a saját szabályait sértő elnöki bejegyzéseket, hogy azok megosztása közérdeket szolgál. Tegyük még hozzá azt is, hogy Trump a „személyes” fiókját többször is kormányzati ügyekkel, döntésekkel kapcsolatos bejelentések, hírek megosztására használta. Akkor most, hogy is van ez?