
A Szilikon-völgy legendás úttörője, az Intel társalapítója 1936-ban született Budapesten. Az 1956-os forradalom leverése után emigrált az Egyesült Államokba. Ezt követően a New York-i Városi Egyetemen szerzett vegyészmérnöki diplomát az évfolyam legjobbjaként (1960), majd a berkeley-i Kaliforniai Egyetemen doktori fokozatot (1963).
1968-ig a Fairchild Semiconductor kutatási és fejlesztési részlegén dolgozott. Ekkor csatlakozott a két Fairchildes munkatársa által megalapított és mára az ipar egyik legismertebb nevének számító Intel Corporationhöz. Szerepe és munkája példaértékű volt a cég minden dolgozója számára. Két évtizeden át töltött be vezető pozíciót az Intelnél. 1979-től a cég elnöke, 1987-től vezérigazgatója, majd 1997-től vezérigazgatója és az igazgatótanácsnak elnöke egyszemélyiben. Bár 1998-ban lemondott a vezérigazgatói pozíciójáról, de 2005-ig megtartotta az igazgatótanácsban betöltött elnöki helyét és utána is fontos tanácsadóként segített a cég fejlődését.
Életében több tízmillió dollárt adományozott a Parkinson kór gyógymódjának kutatására, mely betegségben maga is szenvedett.