A hivatalosan Piezoelectric Violin azaz piezoelektrikus/elektromos hegedű névre hallgató csoda koncepciója két építésztől származik, akik azt nyilatkozták a BBC-nek, hogy az ihletet az a felfedezés adta számukra, hogy rájöttek, mindennapi munkájuk nem is különbözik olyan sokban a komponisták, zeneszerzők feladatától.
A hangszeren természetesen lehet játszani minden különösebb ördöngősség nélkül, noha némi hegedűismeret azért nem árt. Vad külseje ellenére a zeneszerszám kimondottan szépen szól. A designerek egyike elárulta a BBC-nek, hogy a hagyományos hegedűk és a 3D-nyomtatott példány között hangzásban valami olyasmi külnbség van, mint egy klasszikus gitár és egy elektromos Gibson Les Paul között. Ez egyszerre nagyon sok hasonlóságot és komoly különbségeket jelent.
A hangszer a Inside 3D Printing konferencián tartja majd bemutatkozó fellépését a manhattani Javits Centerben április 16 és 17 közt. A hegedűn kívül a designt megalkotó MONAD Studio más vonósokat is megpróbált új formába önteni többek között egy csellót. A különleges hangszereket néhány meghívott művész kezében megszólalva ismerheti meg a konferencia közönsége.
Forrás és fotó: engadget.com
Írta: Ambróz Nóra