A mai naptól, a rossz magatartást tanúsító Overwatch játékosok minden előjáték nélkül, azonnali hatállyal elnyerik a büntetésük. A büntetések pedig erősebbek és választékosabbak lettek, de mielőtt erre rátérnénk, nézzük meg, hogy pontosan mit is jelent itt a rossz magaviselet.
A fejlesztők definíciója szerint a játék szempontjából a rossz viselkedés magában foglalja a chates zaklatás, káromkodást, illetve a chat felesleges üzenetekkel való szándékos elárasztását. A chates garázdálkodáson túl büntetendő még a meccs közbeni inaktivitás (szándékos AFK) és a „griefing” (a meccs bármilyen formájú eladása).
A büntetés a fenti huncutságokért lehet egy szimpla kis chates némítás, felfüggesztés vagy akár teljes fiókzárolás, de a ban hammer sűrűbb használatánál nem érnek véget a Blizzard erőfeszítései. A fejlesztőcsapat szerint ez még csak az első lépés volt, hogy az Overwatch végül egy jobb hely és közösség lehessen.
A következő néhány hónapban további fejlesztéseket terveznek hozzáadni a játékosok visszajelzései alapján, beleértve egy új értesítési rendszert, ami arról fog visszajelzést adni, ha szankcionáltak egy általunk jelentett játékost. Ezzel egyidőben a fejlesztők olyan funkciókat szeretnének hozzáadni, amivel a jelentgető rendszerrel visszaélőkkel szemben is agresszívabban tudnának fellépni.
Sajnos a riport rendszer momentán egyébként is csak PC-n érhet el, de a Blizzard továbbra is elkötelezett azon célja mellett, hogy az Overwatch eme rendszerét végül PlayStation 4-re és Xbox One-ra is átültesse egy működőképes formában.
Mindent összevetve ez így nagyon szépen és jól hangzik. Lehetséges lenne, hogy a Blizzard az Overwatch játékkal képes lesz arra, amire még egy online játék se? Lehetséges-e egyáltalán egy ilyen népes táború online közösséget hatékonyan megtisztítani a deviáns magatartást gyakorló játékosoktól? Ha jól megnézzük, akkor a Blizzard által felvázolt intézkedések között semmi olyan korszakalkotó megoldást nem látunk, amit ne láthattunk volna már más játékoknál, ezért az is kétséges, hogy ugyanazokat a lépéseket bevetve ugyanazon problémákra, végül más eredményt hoznának. Lehet persze mondani, hogy a remény hal utoljára, de itt már őt is rég eltemettük.