A világon elsőként hoz létre mesterséges meteorzáport egy japán űrvállalat, amely egy apró műhold segítségével fogja előidézni az elsősorban szórakoztató célú látványos égi jelenséget.
Sikeresen teljesítette első küldetését a Nemzetközi Űrállomáson Cimon (Crew Interactive Mobile CompanioN), a mesterséges intelligenciával felvértezett személyi asszisztens. Cimon a jövőben partnerként és asszisztensként támogatja az űrhajósokat a kísérletekkel, karbantartásokkal,
A Bang & Olufsen dán cég készülékei mindig érdekesek – az új „zeneszerszám” ezúttal egy falra szerelhető kerékre hasonlít.
A kameradrónok nagy előnye, hogy segítségükkel különleges, izgalmas légi felvételen örökíthetők meg az érdekes események. Ugyanakkor a legtöbb ilyen eszköz ormótlan, drága és lassan tanul meg repülni. Legalábbis eddig ez volt a helyzet. A tenyérnyi SKEYE Nano 2 azonban valós idejű, személyes videókat készít, ráadásul kezelése sem bonyolult.
Tizenötmillió forint összdíjazású technológiai pályázatot indít a Vodafone Alapítvány, a Vodafone Digitális Díjra cégek, nonprofit szervezetek és magánszemélyek nevezését várják - jelentette be Amanda Nelson, a Vodafone Magyarország vezérigazgatója sajtótájékoztatón
Novembertől kiemelten vizsgálja a webáruházakat az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) IT Laboratóriuma, hogy a vásárlók jogkövető cégek online felületeiről rendelhessenek - közölte az MTI-vel szerdán az Innovációs és Technológiai
Milyen legyen, rózsaszín? Vagy inkább kék? Netán rózsaszín-kék csíkos? A színváltó intelligens anyaggal ez sem probléma többé. Egy applikáció segítségévével akár egy gombnyomással megváltoztatható a ruha vagy éppen táska színe.
A Cnet újságírója a tajpeji Computex kiállításon bukkant rá az idei év egyik legfurcsább fejlesztésére.
Számos pletyka keringett a legújabb jövevényről, a debütáláson pedig beigazolódott, hogy a szóbeszéd, csak szóbeszéd marad.
Okos parkolási rendszer kezdte meg működését Székesfehérváron a Vodafone Magyarország közreműködésével: az autósok száz parkolóhely foglaltsági állapotát követhetik nyomon egy mobiltelefonos applikáció segítségével.
A Render Node Monitor 125 millió forintos tőkebefektetéssel hódítaná meg a nemzetközi piacokat.
Vajon milyen erkölcsi normák alapján programozzuk a gépeket, amikor nagyon rövid idő alatt kell emberi életeket befolyásoló döntéseket hozniuk? – tették fel a kérdést az MIT Media Lab kutatói.